Mikropale


Projektowanie mikropali w dopasowaniu do wymogów projektu

Palisada z mikropali służy m.in. do przenoszenia obciążeń z konstrukcji na głębsze, nośne warstwy gruntu. Jest to metoda o małej inwazyjności, która nie powoduje powstawania hałasu, drgań i wibracji. Pale stosuje się nie tylko w przypadku nowo powstających projektów, lecz także do wzmacniania istniejących konstrukcji, np. podczas modernizacji lub remontów. Tworzymy projekt mikropali w dopasowaniu do wszelkich, także trudnych, warunków gruntowych i na ograniczonej przestrzeni.

Zasada tworzenia palisady z mikropali opiera się przede wszystkim na trzech etapach:

W przypadku potrzeby zastosowania dodatkowego wzmocnienia stosuje się także systemy kotwiące, gwintowane pręty itp. Realizacja mikropali wymaga dokładnego projektowania i przeprowadzenia precyzyjnych robót budowlanych.

Kiedy stosuje się projektowanie płyty na mikropalach?

Dostarczamy rozwiązania, które sprawdzają się w nowoczesnym budownictwie, gdy ograniczenia przestrzenne wykluczają zastosowanie klasycznych fundamentów. Jedną z takich metod jest właśnie projektowanie płyty na mikropalach. Zasada działania tego systemu opiera się na budowie płyty, która nie jest osadzona bezpośrednio na gruncie, a na wierconych palach o dużej wytrzymałości. Przenoszą one obciążenia na niższe warstwy gruntu, zapewniając dobre rozłożenie naprężeń. W GeKon s.c. realizujemy projektowanie mikropali, poprzedzone dokładną analizą gruntów, badaniem geotechnicznym i obliczeniami nośności. Na podanej tutaj liście znaleźć można przykłady projektów bądź realizacji obejmujących właśnie użycie mikropali. Zapraszamy do kontaktu, jeśli interesuje Państwa najwyższa jakość i rozwiązania optymalnie dopasowane do wymogów inwestycyjnych.

 BUDOWA BUDYNKU MIESZKALNEGO
WIELORODZINNEGO Z USŁUGAMI I GARAŻEM
PODZIEMNYM